عکس کینگ | تصاویر

دولت کوبا به جمهوری چک:به جای پول بدهی تان مشروب بگیرید

۲۷ آذر ۱۳۹۵
هنوز مشخص نیست دولت جمهوری چک تا چه میزان از طلب خود را با شیشه های حاوی مشروبات الکلی، نقد خواهد کرد!

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک  دولت کوبا به دولت جمهوری چک پیشنهاد داده است در ازای پرداخت پول نقد برای تسویه یک بدهی قدیمی ۲۷۶ میلیون دلاری این کشور به جمهوری چک، به این کشور نوعی مشروب الکلی با نام " رام " بدهد.

وزیر دارایی جمهوری چک با اعلام این خبر گفته است دولت هاوانا به دلیل نداشتن پول برای پرداخت قرض این کشور ، این پیشنهاد را داده است.

"رام " یک نوشیدنی محبوب بین مردم جمهوری چک است اما مقامات این کشور می گویند ترجیح می دهند بخشی از طلب خود را به پول و بخشی دیگر را "رام" بگیرند.

بر اساس اعلام رسانه ها اگر دولت کوبا همه بدهی خود به جمهوری چک را با "رام " تسویه کند، جمهوری چک برای مصرف ۱ قرن خود "رام " خواهد داشت و نیازی به واردات این مشروب الکلی نخواهد داشت.

بدهی کوبا به سال های دوران جنگ سرد باز می گردد ، زمانی که کوبا و چکسلواکی هر دو جزء اقمار اتحاد جامهیر شوروی سابق بودند.

به گفته وزیر دارایی جمهوری چک ، دولت کوبا پیشنهاد داده به جای پرداخت ۲۷۶ میلیون دلار به این کشور "رام " و "دارو " بدهد، اما به گفته این مقام جمهوری چک به دلیل اینکه داروهای ورودی به کشورهای اتحادیه اروپا باید مجوز لازم این اتحادیه را داشته باشند و داروهای تولیدی کوبا فاقد این مجوز هستند، امکان واردات دارو وجود ندارد.

هنوز مشخص نیست دولت جمهوری چک تا چه میزان از طلب خود را با شیشه های حاوی مشروبات الکلی، نقد خواهد کرد!

گفتنی است در اکتبر سال جاری میلادی دولت ایالات متحده آمریکا در چارچوب لغو تحریم های کوبا و عادی سازی روابط با این کشور تحریم های وضع شده روی سیگار و مشروبات الکلی تولید کوبا را لغو کرد.