عکس کینگ | تصاویر

مراسم سالگرد درگذشت مرحوم پرورش در اصفهان برگزار می‌شود

۱ دی ۱۳۹۵
 

 
مراسم سومین سالگرد درگذشت مرحوم سید علی اکبر پرورش پنجشنبه دوم دی‌ماه در اصفهان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مراسم سومین سالگرد درگذشت مرحوم علی اکبر پرورش، یاور صدیق انقلاب و از مبارزان سیاسی انقلاب اسلامی شامگاه پنجشنبه در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.
این مراسم از ساعت ۱۹:۳۰ در خیمه حسینی گلستان شهدا همراه با قرائت دعای کمیل و مداحی سید رضا نریمانی برگزار می‌شود.

مرحوم سید علی اکبر پرورش یاور صدیق انقلاب ۶ دی‌ماه ۹۲ بعد از پشت سر گذاشتن دوره‌ای بیماری در بیمارستان شهید صدوقی اصفهان به ملکوت اعلی پیوست.

علی‌اکبر پرورش از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴ به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش فعالیت می‌کرد؛ وی لیسانس ادبیات خود را از دانشگاه اصفهان گرفت و بعدها مدرک فوق‌لیسانس خود را در دانشسرای عالی تهران در رشته کارآموزی دبیری دریافت کرد.

محوریت در مبارزات قبل از انقلاب اصفهان که منجر به دستگیری شد، عضو شورای عالی دفاع، نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی، عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، دو دوره نامزد انتخابات ریاست جمهوری، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های اول، سوم و چهارم و عضو هیئت رئیسه مجلس، عضویت در شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، قائم‌مقامی دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از جمله سوابق اجرایی و سیاسی علی‌اکبر پرورش است.

همچنین گسترش اندیشه ناب اسلامی در دوران پیش از انقلاب، سال‌ها مبارزه با رژیم پهلوی، معرفی نیروهای واجد شرایط، حمایت و هدایت فکری و سیاسی و پشتیبانی مالی و اعزام افراد مستعد برای آموزش‌های نظامی به لبنان از جمله اقدامات سیاسی مرحوم پرورش به شمار می‌رود.