عکس کینگ | تصاویر

جنبش النجباء عراق خواستار کنار گذاشتن آمریکا از عملیات موصل شد

۴ دی ۱۳۹۵
دبیر کل جنبش النجباء عراق، آمریکا را باعث تأخیر در پیروزی نهایی در موصل دانشت و خواستار ورود نیروهای الحشد الشعبی به این شهر شد.

به گزارش فارس، اکنون دیگر مشخص شده است که با پایان سال ۲۰۱۶، عملیات موصل پایان نخواهد یافت؛ عملیاتی که بیش از دو ماه از آغاز آن می‌گذرد.

به نوشته روزنامه الاخبار، تا کنون دونالد ترامپ (رئیس جمهور منتخب) و تیم او درباره دولت آتی آمریکا درباره عراق توضیح و نظری نداده‌اند؛ هر چند حضور آمریکا تا بدین مدت بنا به گفته «اکرم الکعبی» دبیر کل جنبش نجباء، صرفا باعث طولانی شدن جنگ شده است.

اکرم الکعبی روز گذشته (جمعه) با درخواست حضور الحشد الشعبی در داخل موصل، گفت: نشانه‌ها و اوضاع نظامی خبر از طولانی شدن عملیات دارد و حضور الحشد الشعبی در مرکز موصل و بیرون راندن آمریکا از پایگاه القیاره، موجب تسریع در روند عملیات می‌شود.

به نوشته الاخبار، خواسته الکعبی برای ورود الحشد الشعبی به داخل موصل، در راستای راهبردی است که اتاق عملیات «تلول الباج» پیگیری می‌کند و آن عبارت از ورود نیروها به شهر و سهیم شدن در پیروزی هر چه سریع‌تر است.

الکعبی همچنین افزود: عملیات موصل هرچند با رعایت شدید مسائل انسانی همراه است اما با نقش منفی آمریکا مسیر عملیات با مشکل مواجه شده است.

دبیر جنبش النجباء گفت: طبق برنامه پیشین قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۶ عملیات موصل پایان یابد اما تسلط آمریکا به آسمان موصل و همچنین اصرار آمریکا و ترکیه مبنی بر دور نگه داشتن الحشد الشعبی از عملیات موصل و محدود کردن آن‌ها در غرب نینوی باعث تأخیر در پیروزی نهایی شده است.