عکس کینگ | تصاویر

پایان ۱۲ روز اسارت یک کودک از چنگال آدم‌ربایان ۵۰۰ میلیونی

۸ دی ۱۳۹۵
خبرجنوب نوشت: پسر ۱۳ ساله ای پس از اینکه ۱۲ روز در اسارت آدم ربایان بود، به خانه برگشت.

ماجرا از اين قرار بود كه بعدازظهر ۲۳ آذرماه سال جاری مردي به یکی از كلانتري های شیراز رفت و از ناپديد شدن پسر۱۳ساله اش خبر داد. وي گفت: پسرم صبح ها به مدرسه مي رود و حوالی ساعت دو به خانه برمی گردد.

امروز هرچقدر منتظرش بودیم او به خانه برنگشت. با راننده سرویس مدرسه تماس گرفتیم اما بیان کرد که او را مقابل منزل پیاده کرده است. زمانی که بیرون از خانه آمدیم متوجه شدیم کیف پسرم در کوچه افتاده اما از خودش خبری نیست.هرچقدر منتظر ماندیم اما او برنگشت و همه ما حسابي نگران شديم.

گزارش آدمربايي
درحاليكه مأموران پليس تحقيقات خود را درخصوص پيدا كردن ردي از پسربچه گم شده شروع كرده بودند، تيمي از كارآگاهان با دستوراسدی بازپرس شعبه ۱۷ دادسرای جنایی شیراز اکیپی از پلیس آگاهی، مأمور شناسايي كودك ربايان فراري شدند تا اينكه ساعتي بعد پدر اين پسربچه بارديگر راهي اداره پليس شد و گفت كه آدمربايان درخواست پول كردند.

وي توضيح داد: دقايقي قبل پسرجواني با من تماس گرفت و مدعي شد كه پسرم را ربوده است و اگر ۵۰۰ميليون تومان به آنها پرداخت نكنم، او را به قتل خواهند رساند. او تهديدم كرد كه از اين ماجرا چيزي به پليس نگويم.

پايان آدمربايي
در شرايطي كه خانواده كودك ربودهشده مدعي بودند با هيچكس خصومتي نداشته و به فرد خاصي مظنون نيستند، تيم تحقيق براي شناسايي آدمربايان وارد عمل شد. در حالی که تحقیقات گستردهای در این رابطه آغاز شده بود ماموران باخبر شدند که بار دیگر آدم ربایان با خانواده کودک ۱۳ ساله تماس گرفته و مبلغ درخواستی را به ۳۰۰ میلیون کاهش داده اند.
این آدم ربایان در تماس مدعی شده بودند که خانواده گروگان باید هرچه سریعتر وجه درخواستی را پرداخت کنند.
در حالی که چند روز از این آدم ربایی می گذشت تحقیقات برای دستگیری آدم ربایان همچنان ادامه داشت و ماموران به بررسی این آدم ربایی از زوایای مختلف پرداختند. با توجه به سرنخ هایی که به دست آمد و بر اساس اظهارات آدم ربایان در تماس های تلفنی با خانواده گروگان ماموران احتمال میدادند که این آدم ربایان شناخت و اطلاعات زیادی از خانواده وی دارند.
۱۲ روز از ربودن این پسر ۱۳ ساله می گذشت اما همچنان تحقیقات بی نتیجه مانده بود تا اینکه روز یکشنبه پنجم دی ماه خانواده گروگان طی تماس تلفنی با پلیس و بازپرس پرونده مدعی شدند که فرزندشان به خانه برگشته است از این رو تحقیقات ماموران با آزادی گروگان وارد مرحله تازه ای شد.
در تحقیقات از کودک ۱۳ ساله وی در خصوص ماجرا گفت: روزی که آنها مرا ربودند از سرویس مدرسه پیاده شده بودم که با چاقو مرا تهدید کرده و در حالی که کیفم را در کوچه انداختند مرا ربودند. آنها دو نفر بوده و پژو پارس داشتند.
وی در خصوص آزادی اش گفت: چند ساعت قبل آدم ربایان مرا مقابل یک تاکسی تلفنی پیاده کرده و خواستند که به خانه برگردم.
با توجه به اظهارات این پسربچه تحقیقات ویژه ای برای دستگیری آدم ربایان آغاز شده است.