عکس کینگ | تصاویر

کاهش ۳۶ درصدی جرائم در مترو تهران نسبت به سال گذشته

۱۴ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: ایمنی و امنیت مسافران از مهم‌ترین مسئولیت‌ها و دغدغه ما در مترو تهران است و این امر به مدد همکاری و همراهی نیروی انتظامی در مترو محقق شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، دکتر احمدی بافنده در مراسم افتتاح ايستگاه انتظامی در ایستگاه شهید بهشتی افزود: ارزشمند‌ترین کار خدمت به مردم، است و هیچ زبانی قادر به ستایش این خدمت نیست.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران با بیان اینکه تلاش‌های نیروی انتظامی در سطح کشور قابل تقدیر و ستایش است گفت: احساس امنیت برای سیستم حمل و نقل عمومی پرترددی چون مترو تهران بسیار پراهمیت است و خدا را شاکریم که با همکاری بسیار مناسب مترو و پلیس این امنیت تا حد زیادی محقق شده است.

** خدمت رسانی شبانه روزی ايستگاه نیروی انتظامی شهید بهشتی

در ادامه این مراسم سرهنگ علی راقی نیز از همکاری شرکت بهره برداری مترو برای احداث دهمین ايستگاه انتظامی در مترو قدردانی کرد و گفت: مسئولان شهری برای احداث ایستگاه‌های مترو و تأمین آسایش مسافران زحمت زیادی می‌کشند و خوشبختانه امروز تمام شهروندان تهرانی با آرامش خاطر و با امنیت کامل وارد مترو می‌شوند.

فرمانده یگان انتظامی مترو با اشاره به اینکه ایستگاه شهید بهشتی هسته اصلی ایستگاه‌های مترو است افزود: ايستگاه انتظامي احداث شده در این ایستگاه به طور ۲۴ ساعته به مردم خدمات رسانی می‌کند.

سرهنگ راقی از کاهش وقوع جرائم در مترو تهران خبر داد و گفت: میزان جرائم در مترو نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته و این نشان از امنیت بالای شهر زیر زمینی دارد.

وی گفت: امکانات و تجهیزات فنی مناسب مترو و گشت‌های نامحسوس پلیس باعث شده تا مترو تهران از معضلات کمتری نسبت به سطح شهر برخوردار باشد و حتی میزان سرقت‌های گزارش شده با توجه به وسعت و تعداد ایستگاه‌ها بسیار کم است.

** احداث ۱۲ ايستگاه انتظامی در مترو تهران

معاون امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران نیز گفت: سفر سریع و ایمن مهم‌ترین اصل ما در مترو تهران است و با همکاری نیروی انتظامی، موفق به ایجاد امنیت بسیار خوبی در شهر زیر زمینی شده‌ایم.

مهندس کعبی فرد با اشاره به اینکه با افتتاح ايستگاه انتظامي شهید بهشتی تعداد این مراکز در مترو تهران به ۱۲ رسید خاطر نشان کرد: ايستگاه هاي مترو صادقیه، علم صنعت، امام خمینی، تجریش، قائم، شاهد، بوستان ولایت، کلاهدوز، ترمینال جنوب، انقلاب، دروازه دولت و شهید بهشتی دارای ايستگاه نیروی انتظامی هستند. 

وی افزود: به‌زودی شاهد افتتاح این مرکز در ایستگاه شریعتی هم خواهیم بود. 

به گفته وی تجهیز ايستگاه‌های انتظامی مترو توسط معاونت امور ایستگاه‌های شرکت بهره برداری مترو تهران انجام شده است.