عکس کینگ | تصاویر

کولاک در چهارمحال و بختیاری/ ارتفاع برف در کوهرنگ ۱۶ سانتی متر شد

۸ بهمن ۱۳۹۵
برف و کولاک چهارمحال و بختیاری را فرا گرفته است و هم اکنون بسیاری از راه های روستایی این استان در ارتفاعات در حال مسدود شدن است.
 

به گزارش مهر، بارش شدید برف از ظهر امروز جمعه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است. وزش باد شدید در کنار بارش شدید برف موجب ایجاد کولاک در نقاط مختلف این استان شده است.

تردد در جاده های این استان به کندی در حال انجام است و تعدادی تصادف نیز در محور های پر تردد استان گزارش شده است.

بارش برف در شهرستان کوهرنگ این استان از شدت بیشتری برخوردار است که تردد در گردنه های این منطقه را با مشکل مواجه کرده است. هم اکنون تردد در گردنه های چری، شاه منصوری و …  این استان به سختی در حال انجام است.

راه های ارتباطی روستایی کوهرنگ در حال مسدود شدن هستند

بخشدار مرکزی کوهرنگ در گفت وگو با مهر با اشاره به بارش برف و وجود کولاک در جاده ای شهرستان کوهرنگ، عنوان کرد: بارش شدید برف در کوهرنگ موجب کند شدن تردد در جاده های شهرستان شده است.

فرزداد حسینی عنوان کرد: تردد خودروها در گردنه های این منطقه از جمله چری با مشکل مواجه شده است و تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی عنوان کرد: راه های ارتباطی روستایی این منطقه نیز در حال مسدود شدن هستند.

بخشدار مرکزی کوهرنگ بیان کرد: مسافرانی که قصد سفر به این منطقه را دارند باید با تجهیزات کامل وارد منطقه شوند.

مسافران از سفر غیر ضروری به کوهرنگ خودداری کنند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص به مهر گفت: تردد در گردنه های شهرستان کوهرنگ بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

شهرام ندیمی عنوان کرد: وزش باد شدید به همراه بارش شدید برف موجب کولاک در جاده های شهرستان کوهرنگ شده است به گونه ای مسافران باید از سفر غیر ضروری به این منطقه خودداری کنند.

وی عنوان کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ توسط رانندگان ضروری است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هم اکنون تردد در گرنه های چری و شاه منصوری این استان بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

ارتفاع برف در کوهرنگ به ۱۶ سانتی متر رسید

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در خصوص بارش برف در این استان، گفت: هم اکنون ارتفاع برف در این منطقه به ۱۶ سانتی متر رسیده است.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: بارش برف به صورت تناوب تا روز یکشنبه در این استان ادامه دارد.

وی بیان کرد: بررسی نقشه های پیش یابی عددی بیانگر تداوم فعالیت سامانه بارشی تا یکشنبه هفته آینده در سطح استان است که در بعضی ساعت های بارش برف و باران گاهی با رعدوبرق، در نقاط مستعد احتمال رخداد تگرگ و وزش باد شدید را برای استان موجب خواهد شد.