عکس کینگ | تصاویر

مشکلات آموزش و پرورش از زبان یک نماینده

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش مظلوم است و آنجا که شعار است همه از آن حمایت می‌کنند اما وقتی به عمل می‌رسد همه از کنارش فرار می‌کنند.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی‌لاشکی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چه کسی از مشکلات ادارات کل آموزش و پروش استان‌ها بی اطلاع است و نمی‌داند که کسری اعتبار آن ها در سال ۹۵، ۱۴۸۳ میلیارد تومان است و چه کسی نمی‌داند کسری هزینه‌های اجتناب ناپذیر و ضروری این ادارات ۲۲۴۱ میلیارد تومان است.

وی افزود: جمع کسری منابع آموزش و پرورش بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان است، یعنی تا همین الان آموزش و پرورش میلیاردها تومان بدهکار است و از سوی دیگر چه کسی نمی داند حق التدریس‌های وزارت آموزش و پرورش ۹ ماه است ریالی دریافت نکرده‌اند و با پول یارانه‌شان به مدرسه رفت و آمد می کنند و منتظرند نمایندگان‌شان اقداماتی برایشان انجام دهند.

وی تصریح کرد: چه کسی نمی داند بیمه تکمیلی معلمان و هزینه های اداری و جاری آموزش و پرورش و حق الزحمه امتحانات و حق ماموریت کارکنان دچار مشکلات فراوان است و مدارس شبانه روزی ریالی دریافت نکرده اند و چه کسی که نمی‌داند همه این مشکلات تنها بخشی از مسائل آموزش و پرورش است و علاوه بر این مشکلات اعتباری، بسیاری از معلمان آموزش و پرورش در جای خود نیستند و هنوز معلمان بر اساس تخصص خود به کار گرفته نمی‌شوند و معلمان در آموزش و پرورش چند دسته شده‌اند و هر کدام به نوعی مشکلات دارند.

نماینده نوشهر در ادامه با اشاره به وضع دانش آموزان در آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان نیز در آموزش و پرورش رها شده اند و متاسفانه تعدای از دانش آموزان در بدترین شرایط به دور از امکانات در حال تحصیل هستند. لذا لازم است در کمیسون تلفیق و در دولت به مشکلات این قشر از جامعه توجه بیشتری شود.