عکس کینگ | تصاویر

واکنش استاندار خوزستان به اعتراضات مردم

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
استاندار خوزستان گفت: جلسه تعویض مقره‌ها برگزار شده و در حال اجرای فرآیند عملیاتی شدن است و قرار است از ۹۶هزار مقره در فاز نخست ۳۰ هزارمقره که در شرایط و مناطق ویژه قرار دارند تا اردیبهشت سال آینده تعویض شوند.
به گزارش تسنیم، غلامرضا شریعتی، درباره تجمعات شهروندان اهوازی مقابل استانداری خوزستان اظهار داشت: همیشه حق با مردم است و به آن‌ها احترام می‌گذاریم و سر تعظیم فرود می‌آوریم. مردم در طول این دو هفته مشکلات زیادی را دیدند و این ادعا را داریم که خانواده‌های ما نیز مانند مردم در همین شرایط بودند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم که مشکلات ایجاد شده را به حداقل رسانده و اعتماد عمومی مردم را بازسازی و بازیابی کنیم. مشکلات اخیر به تجربه‌ای برای داشتن دغدغه تبدیل شدند تا ما برای رفع مشکلات تلاش بیشتری انجام دهیم.

استاندار خوزستان گفت: خوزستان خدمات زیادی را به کشور ارائه داده و این حق خوزستان است که از رفاه بیشتر و استانداردهای بهتری برای زندگی برخوردار باشد بنده نیز از زمانی که در استان خوزستان مسئولیت گرفتم از هیچ کوششی فروگذار نکردم اما مشکل ایجاد شده مشکل غیر نرمالی بود که تا کنون تجربه نشده بود و پرسنل سازمان‌هایی مانند برق منطقه‌ای زحمت زیادی کشیدند تا شرایط را به حالت عادی و پایدار برگردانند.

وی تصریح‌کرد: مصوب شده که پست‌های برق و سرمایه‌گذاری‌های که برای توزیع برق در خوزستان قرار است انجام شود مطابق با شرایط کنونی طراحی شود. موافقت‌نامه خرید مقره شوی برای شرکت برق استان ۴  دستگاه بود اما با وجود اینکه سایت  برای موافقت‌نامه بسته بود به طور ویژه سایت خوزستان را باز کردند و رقم مذکور را به ۱۵ دستگاه مقره شوی ارتقا دادند که مناقصات آن در حال انجام هستند.

شریعتی افزود: جلسه تعویض مقره‌ها برگزار شده و در حال اجرای فرآیند عملیاتی شدن است و قرار است از ۹۶هزار مقره در فاز نخست ۳۰ هزارمقره که در شرایط و مناطق ویژه قرار دارند تا اردیبهشت سال آینده تعویض شوند.

وی تصریح‌کرد: ژنراتورها نیز به وزارت نیرو ابلاغ شده و قرار است ظرف یک ماه یا ۴۵ روز آینده ۵۰ مگابایت ژنراتور خریداری و در اختیار استان قرار گیرد. مسئولان وزارت نیرو همچنان برای بازدید و پیگیری مصوبات به استان می‌آیند و تمام مصوبات تصویب شده در جلسات اخیر در حال اجرا هستند و از هیچ بندی از مصوبات مذکور نمی‌گذریم.

به گزارش تسنیم، هشتم بهمن‌ماه توفان خاک استان را درنوردید و سبب قطع شدن برق و آب شد که با توجه به این شرایط ادارات و مدارس در فردای آن روز یعنی شنبه نهم بهمن ماه تعطیل شدند این اتفاق که زندگی مردم ۹ شهر استان را مختل کرد بار دیگر و این بار در ۱۱ شهرستان در روز بیست و سوم بهمن‌ماه رخ داد بر همین اساس جمعی از مردم اهواز در ۳ روز پیاپی برای اعتراض نسبت به این موضوع مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.