عکس کینگ | تصاویر

قیمت مرغ کاهش یافت/ مرغ کیلویی ۷۳۵۰ تومان

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: قیمت مرغ از ابتدای این هفته با افزایش عرضه در بازار کاهش یافته و امروز به ۷۳۵۰ تومان رسیده و تا عید افزایش قیمت روی نخواهد داد.

مهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با فارس، در مورد آخرین وضعیت عرضه مرغ گرم و قیمت آن در بازار اظهار داشت: با گرمتر شدن هوا و فعالیت‌های سازمان دامپزشکی، آنفلوانزای حاد پرندگان کنترل شده و تقریباً دیگر تهدید جدی در این زمینه نیست و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم. 

وی اضافه کرد: در بهمن ماه به دلیل کمبود عرضه قیمت مرغ تا مرز ۸ هزار تومان هم رسید و در دی‌ماه نیز قیمت جوجه یکروزه به یک مرتبه از یک‌هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت که هر دو عامل سبب افزایش قیمت مرغ در بهمن‌ماه شد. 

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی با بین اینکه قیمت جوجه یکروزه از ماه گذشته به ۱۸۰۰ تومان کاهش یافت، خاطر نشان کرد: جوجه‌ریزی‌ خوبی از سوی مرغداران انجام شده که اکنون عرضه مرغ به اندازه کافی در بازار وجود دارد، تا حدی که این هفته قیمت کاهش یافته و به کیلویی ۷۳۵۰ تومان برای مصرف‌کننده رسیده است.

وی به هم‌وطنان اطمینان خاطر داد که قیمت مرغ تا شب عید افزایش نخواهد یافت و در مرز بین ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان خواهد بود. 

به گفته یوسف‌خانی، مازاد مرغ تولیدی در کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری، منجمد و به عنوان ذخیره استراتژیک نگهداری خواهد شد.