عکس کینگ | تصاویر

سخنگوی جمعیت ایثارگران: نامزدها ارکان نظام را هدف‌گذاری نکنند

۳۰ اسفند ۱۳۹۵
سخنگوی جمعیت ایثارگران، گفت: همه احزاب و جریان‌ها که به نظام اعتقاد دارند وظیفه‌شان این است تلاش کنند مردم در انتخابات حضور گسترده داشته باشند.

لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه مساله انتخابات یکی از ارکان مسلم جمهوری اسلامی است، گفت: افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که از طریق انتخابات بستر  مشارکت گسترده مردم را فراهم کرده است و در قانون اساسی دو رکن اسلامیت و جمهوریت نظام وجود دارد که حضور منسجم و حساب شده مردم در انتخابات را  نشان می‌دهد و مشخص می‌کند که نظام تا چه حد پشتیبان مردمی دارد.  

او با بیان اینکه حضور مردم در پای صندوق رای باعث یاس دشمنان نظام و امید دوستان می‌شود، افزود: همه احزاب و جریان‌هایی که به نظام اعتقاد دارند وظیفه‌شان این است تلاش کنند مردم در انتخابات حضور گسترده داشته باشند و این وظیفه ملی و دینی تک تک افراد است.

سخنگوی جمعیت‌ ایثارگران با تاکید بر اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی در این میان حائز اهمیت است، اظهار داشت: نباید اجازه دهیم جریان‌های انحرافی اجازه بروز و ظهور پیدا کنند و نگذاریم نظام استکبار از فضای انتخاباتی  سوءاستفاده کند.

او در ادامه، گفت: برای اجتناب از آسیب به فضای انتخابات، نامزدها ارکان نظام را هدف‌گذاری نکنند  و به رعایت حقوق و موازین قانونی پایبند باشند.

فروزنده با بیان اینکه هیچ نگرانی برای انتخابات وجود ندارد، عنوان کرد: مساله‌ای که به وجود می‌آید، این است که برخی از نامزدها برای ایجاد ظرفیت مردمی به اصول نظام حمله می‌کنند و این در حالی است که رییس‌جمهور قسم می‌خورد که پاسدار نظام و قانون اساسی و ولایت فقیه باشد.

او با اشاره به اینکه نامزدهای انتخاباتی باید در چارچوب اصول نظام حرف بزنند و راهکاری برای حل مشکلات ارائه دهند، گفت: اگر نامزدها این مسائل را رعایت کنند، هیچ چالشی در انتخابات نخواهیم داشت و باید همه باور داشته باشیم که انتخابات در ایران از سلامت کافی برخوردار است و قطعا  مردم ما هوشیار و بینا هستند و هیچ کسی نباید انتخابات و اصول استراتژیک نظام را زیر سوال ببرد.

فروزنده در مورد اینکه جلوگیری از تفکرات افراطی به مردم بستگی دارد، تصریح‌کرد: البته باید دید افراطی‌گری را چگونه تعریف می‌کنیم، پافشاری بر اصول نظام نه تنها افراطی‌گری نیست بلکه اصل حفظ تعادل است  که استکبار را به چالش کشیده است؛ برخی نسبت به ارزش‌ها واداده شده‌اند. افراطی آن کسی است که به دشمن اعتماد دارد  و در مقابل جسارت‌های عربستان و امثال آن کوتاه می‌آید.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به آرایش سیاسی در انتخابات، گفت: اصل کارآمدی و عدم کارآمدی در انتخابات پیش‌رو مطرح است و در انتخابات تیم‌هایی هستند که بتوانند  مشکلات مردم را حل کنند و رقابت بین تیم کارآمد و دلسوز و باورمند به ارزش‌های اسلامی و توانمندی ایرانی و  نگاهی درون‌زا با جریان‌های ناکارآمد است.

سخنگوی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه در رقابت‌ها باید مواظب بود دوقطبی پیش نیاید، افزود: انتخابات فضایی برای گفت‌وگو و بحث کردن است که باید در فضایی آرام و صحیح و به دور از اغواگری انجام شود و عقلانیت در تمام مراحل آن حاکم باشد.  هر جریانی که برنامه ارائه کند و مردم بپذیرند، پیروز انتخابات است.