عکس کینگ | تصاویر

بدون تیم ماندن ستاره آمریکایی به خاطر ترس از ترامپ

۳ فروردین ۱۳۹۶
تیم های فوتبال آمریکایی به خاطر ترس از ترامپ حاضر نیستند با کالین کاپرنیک قرار داد امضا کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، کالین کاپرنیک یکی از ستاره‌های NFL (لیگ فوتبال آمریکایی) است. کوارتربک تیم ۴۹ers سان فرانسیسکو در آخرین فصل این رقابت‌ها بیشتر به خاطر اعتراض‌هایش خبر ساز بود تا عملکرد درخشانش. فوتبالیست آمریکایی پس از فسخ قراردادش با تیم خود اکنون به عنوان بازیکن آزاد محسوب می شود اما هنوز  عضو تیمی نشده است و دلیل آن ترس مالک های تیم های حاضر در NFL از ترامپ است.

کاپرنیک به عنوان سمبل اعتراض‌های نژاد پرستانه در آمریکا محسوب می‌شود. بازیکن آمریکایی در جریان بازی پیش فصل تصمیم گرفت هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا بنشیند و سر پا نایستد. او این کار را به نشانه اعتراض به برخورد بد با سیاه پوستان انجام داد. پیش از او ستارگانی همچون لبرون جیمز، کارملو آنتونی، کریس پل و دویان وید نسبت به این موضوع اعتراض کرده بودند. کشته شدن یک سیاه پوست آمریکایی به وسیله پلیس با شلیک گلوله باعث شد ورزشکاران این کشور به شدت به این موضوع واکنش نشان دهند و اعتراض کنند.

اعتراض کاپرنیک پیامدهایی داشت. خیلی از بازیکنان فوتبال آمریکایی از او حمایت کردند. پیراهن او پر فروش‌ترین در سایت رسمی NFL شد. بازیکنان زیادی از او تقلید کردند و اعتراض خود را همچون کاپرنیک نشان دادند. برخی ها نیز از او انتقاد کردند. همچنین او در یک نظر سنجی به عنوان منفورترین بازیکن انتخاب شد و NFL به خاطر چنین اعتراضاتی خیلی از تماشاگرانش را از دست داد.

کاپرنیک علاوه بر این اعتراض‌ها مخالف ترامپ نیز است. پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری باعث شد میان کسانی که به دنبال حقوق اجتماعی و برابری نژادها بودند جنگ بزرگی به وجود آید. در جریان کمپین انتخابات، بازیکن آمریکایی از رییس جمهور کنونی کشورش به شدت انتقاد کرد. او ترامپ را یک نژادپرست عنوان کرد و ترامپ در پاسخ گفت: شاید کاپرنیک باید یک کشور دیگر را برای زندگی انتخاب کند، البته آن را پیدا نخواهد کرد. کاپرنیک معتقد بود فرقی نمی‌کند چه کسی در انتخابات پیروز  شود چون باز هم با رنگین پوست‌ها رفتار درستی نخواهد شد.

ستاره آمریکایی که به علت نتایج ضعیف تیمش، باشگاه را ترک کرد پس از انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا به مشکل برخورده است. او با توجه به عملکردش و آزاد بودن، یک بازیکن ایده‌ال برای همه تیم‌ها محسوب می‌شود اما هیچ تیمی خواهانش نیست. بلیچر ریپورت در این باره نوشت: کاپرنیک به خاطر اظهارات و اعتراض‌هایش بدون تیم مانده است. یکی از دلایل قرار گرفتن در چنین شرایطی ترس تیم‌ها از آسیب احتمالی به خاطر اعتراض‌های کاپرنیک است. همچنین باشگاه ها می‌ترسند از طرف ترامپ توییت زشتی دریافت کنند. رییس جمهور آمریکا در صورت پیوستن کاپرنیک به یک تیم جدید از این فرصت استفاده و علیه او عمل خواهد کرد.
انتهای پیام