عکس کینگ | تصاویر

کالین: همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق اشتباه است

۱۱ فروردین ۱۳۹۶
سخنگوی رئیس جمهور ترکیه مطرح کردن مسئله برگزاری همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق را اشتباه دانست.

به گزارش مهر به نقل از آناتولی، «ابراهیم کالین»، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به اظهارات مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق مبنی بر برگزاری همه پرسی استقلال این اقدام را اشتباه خواند.

وی گفت: از نظر ما این اقدامی اشتباه است. به ویژه در دوره‌ای که هم به واسطه مبارزه با داعش و هم مبارزه ما با پ ک ک خطرات امنیتی زیادی در عراق وجود دارد.

گفتنی است، دفتر مطبوعاتی مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه ای درباره دیدار بارزانی با «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد در اربیل اعلام داشت که وی در این دیدار به دبیر کل سازمان ملل گفته است که به زودی همه‌پرسی استقلال برگزار خواهند کرد.

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه گفت: مطرح شدن چنین موضوعی را درست نمی دانیم.وی همچنین با اشاره به اعلام پایان عملیات سپر فرات ارتش ترکیه در خاک سوریه گفت: نباید چنین استنباط شود که بعد از عملیات سپر فرات٬ ترکیه نسبت به تهدیدات امنیتی در این مناطق بی تفاوت خواهد ماند یا اینکه در این مناطق تعهد و تعاملی نخواهد داشت. بلکه برعکس٬ هم اکنون نیز به طور بالفعل به اتخاذ تدابیر بسیار بالای امنیتی در این منطقه ادامه می دهیم.