عکس کینگ | تصاویر

مک‌کین: باید مانع از پرواز جنگنده‌های سوریه شویم

۱۷ فروردین ۱۳۹۶
«جان مک کین» در ادامه جنجال‌ها درباره حادثه شیمیایی در «خان شیخون» گفته که اولین کار ارتش آمریکا باید متوقف کردن پرواز همه هواپیماهای سوریه باشد.
به گزارش فارس، در حالی که دمشق اعلام کرده هرگز از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده، جنجال‌های آمریکایی‌ها ادامه دارد و یک سناتور ارشد این کشور بر لزوم به زمین نشاندن همه هواپیماهای سوریه تاکید کرده است.

«جان مک کین» در مصاحبه با فاکس نیوز، ضمن تکرار ادعاهای غربی‌ها و کشورهای عربی مخالف سوریه، دولت «بشار اسد» را به حمله شیمیایی به «خان شیخون» متهم کرد؛ ادعاها و اتهام‌هایی که دولت سوریه به شدت آن را رد کرده است.

سناتور ارشد جمهوری‌خواه در ادامه گفت: «ما (آمریکا) باید پرواز هواپیماهای بشار اسد را متوقف کنیم. ما این کار را به راحتی می‌توانیم انجام دهیم. ما به آن‌ها می‌گوییم که پرواز نکنید وگرنه (هواپیماهای) شما را ساقط می‌کنیم».

مک کین ادامه داد: «اگر آن‌ها تصمیم به پرواز هواپیماهایشان از ۶ پایگاه هوایی که دارند بگیرند، ما باندهای فرود آن‌ها را با موشک‌های کروز و دیگر موشک‌ها می‌زنیم. به آن‌ها بگویید که نمی‌توانند پرواز کنند».

این سناتور آمریکایی مدعی شده که «ما باید مانع از پروازهای او (بشار اسد) شویم و به روس‌ها بگوییم که خوب این فرد، فرد نزدیک به شماست. شما در متوقف کردن پروازهای او و ارتکاب این جرایم جنگی به ما بپیوندید و سپس کارهایی از قبیل ایجاد مناطق امن و کارهای دیگر انجام دهیم».