عکس کینگ | تصاویر

پاسخ جالب هاشمی‌طباء در مورد چینش کابینه‌اش؛ چو فردا شود فکر فردا کنم

۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در خصوص ترکیب کابینه خود گفت: فکرش هستم، اما چو فردا شود فکر فردا کنم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، هاشمی طبا نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تولید ملی مجموعه‌ای از صنعت، کشاورزی و خدمات است، طبیعتاً مواردی مثل استخراج نفت و گاز در زمینه صنعت دسته بندی می‌شود، اما باید بدانیم توجه به هر کدام از این‌ها می‌تواند مفید باشد.

وی گفت: در تولید صنعتی احتیاج به سرمایه گذاری‌های جدید و ارتقای کیفیت کالاهایمان داریم تا محصولاتمان در داخل خوب به فروش برسد و همچنین بتوانیم به خارج صادر کنیم.

هاشمی طبا با تأکید بر ضرورت اصلاح کشاورزی افزود: در دولت آقای هاشمی رفسنجانی به اصلاح کشاورزی خیلی توجه شد حتی کارخانه‌های زیادی برای ساخت قطعات و ابزارهای آن ایجاد شد، اما بعد تعطیل و فراموش شد، لذا باید در این زمینه بررسی مجددی صورت بگیرد.

وی گفت: در بحث خدمات نیز باید به موضوع گردشگری بپردازیم، زیرا موضوع گردشگری می‌تواند در مقابله با بیکاری موثر باشد.

هاشمی طبا افزود: در زمینه تولید ملی حتما باید به نیروهای کارآفرین، بخش خصوصی و عموم مردم توجه شود و احساس نکنیم که دولت می‌تواند همه کار را انجام دهد.

وی در خصوص خام فروشی نیز گفت: عمدتا بحث خام فروشی روی موضوع نفت متمرکز است، امکانات و مراکزی که برای تبدیل نفت خام به فرآورده‌ها در داخل کشور ایجاد شده است پاسخگوی کل صادرات نفت نیست از این رو ساخت پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های جدید به این مهم کمک می‌کند، البته همه این‌ها را باید با توجه به لطمه نزدن به زیستگاهمان انجام دهیم.

هاشمی طبا افزود: بحث خام فروشی درباره چیزهایی مثل سنگ آهن صدق می‌کند که باید توجه کنیم تولید براساس معیارهای زیست محیطی باشد.

وی گفت: در بحث فرآوری ظرفیت‌های زیادی در کشور داریم و باید توجه داشت که وقتی روال سرمایه گذاری در کشور راحت باشد و سرمایه گذاران خارجی و داخلی احساس امنیت و سود داشته باشند قطعا تشویق خواهند شد این کار را انجام دهند.

وی در خصوص ترکیب کابینه خود نیز گفت: فکرش هستم، اما چو فردا شود فکر فردا کنم.