عکس کینگ | تصاویر

رئیسی:حضور نیروهای حزب اللهی سایه جنگ را از سر ما برداشته است

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
نامزد دوازدهمین انتخابات دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنچه سایه جنگ را از سر ما برداشته به دلیل حضور نیروهای حزب اللهی و قدرتمند در صحنه بوده است.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در جمع مردم زنجان اظهار کرد: باید یک خانواده مسلمان و معتقد به دین، با کرامت زندگی کند و کسی حق ندارد که کرامت آن ها را مخدوش کند.

وی افزود: تلاش و کار برای انسان غنیمتی است که خداوند به او داده است و امام حسین(ع) برای اینکه ما همیشه با کرامت زندگی کنیم، درس عزت مداری به ما داد.

رییسی با بیان اینکه جوان تحصیل کرده، خانواده، ارتباط دولت و ملت با یکدیگر و انعقاد قراردادها باید با کرامت باشد تصریح کرد: هیچ قراردادی نباید به عزت مردم خدشه وارد کند. جوانی که آماده کار است، چه مدرک داشته باشد چه نداشته باشد، نباید کرامتش از بین برود بلکه باید زمینه کارش فراهم شود و این وظیفه دولت است.

وی اضافه کرد: آن جوان باید کار عزت مندی پیدا کند. نباید مردی شرمنده زن و زندگی اش شود. این کرامت در همه شئون زندگی فرد وجود دارد.

رییسی با بیان اینکه روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما باید بر کرامت استوار باشد گفت: امروز ما در دنیا ملتی مقتدر و عزتمند هستیم؛ این محصول خون مطهر شهیدان و حضور مردم در صحنه است.

وی افزود: آنچه سایه جنگ را از سر ما برداشته به دلیل حضور نیروهای حزب اللهی و قدرتمند در صحنه بوده است. ما چرا باید درون کشور، مشکل بیکاری و فقر داشته باشیم؛ آیا ثروت های این کشور کافی نیست؟ خداوند ما را ثروتمند قرار داده است؛ ما نیروی متراکمی خوبی داریم.
وی افزود: چرا باید درون کشور مشکل بیکاری و فقر داشته باشیم؟ آیا ثروت هایی که خدا در اختیار ما قرار داده کافی نیست؟ ما نیروی انسانی کارآمد و مناسبی در اختیار داریم و می توانیم فقر را از کشور بزداییم و فساد را ریشه کن کنیم.

رییسی گفت: دست ما نباید به سمت بیگانه دراز شود. آیا بیگانگان تاکنون گره ای از مشکلات کشوری باز کرده اند که ما دومی اش باشیم؟

وی تصریح کرد: این که هر روز تیتر روزنامه ها درباره فساد باشد، زیبنده کشور ما نیست و مردم را نگران می کند. زمانی که امضاهای طلایی انجام می شود یا دولت به بخش خصوصی مجوز می دهد، در این زمان باید جلوی نفوذ فساد را گرفت.

رییسی با بیان اینکه وقتی دولت را در دست می گیریم باید گزارشی از مقابله با فساد ارائه کنیم گفت: باید بگوییم که کدام ساختارها را اصلاح کردیم وگرنه صرف گفتن فساد، مشکلی از مردم حل نمی کند بلکه آنان را نگران تر می کند.

وی افزود: امروز، فساد فراجناحی شده و به این جناح و آن جناح محدود نمی شود. فساد اداری با وجود این همه کارکنان صالحی که داریم، زیبنده نظام اسلامی نیست.

رییسی با اشاره به میزان واردات کشور در ابتدای دولت گفت: در ابتدای دولت فعلی مطرح شد که چرا کشورمان باید بازار واردات چینی باشد اما امروز واردات کالاهای چینی از پنج میلیارد در سال گذشته و به ده میلیارد دلار رسیده است؛ در حالی که می شود با بهبود وضعیت تولید، هم کار ایجاد کرد و هم از تولید کننده ملی و داخلی حمایت به عمل آورد.

وی افزود: اگر برای جوانان شغل، تحصیلات و مسکن مناسب ایجاد کنیم، عملاً به وضعیت خوبی می رسیم اما اگر پانصد و شش هزار نفر در نوبت گرفتن وام باشند اما عده‌ای بد حساب بیایند و از بانک وام های میلیاردی بگیرند، این نه عدالت است نه انصاف است و نه قابل پذیرش.