عکس کینگ | تصاویر

هلال احمر در زادگاه کی‌روش بیمارستان می‌سازد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
دکتر سید امیرمحسن ضیایی گفت: امیدوارم تیم ملی فوتبال کشورمان بتواند برای دومین بار پیاپی با هدایت کارلوس کی‌روش به جام جهانی فوتبال صعود کند و نتایج بسیار خوبی در این رقابت‌ها به دست آورد.

سید امیر محسن ضیایی در دیدار با کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال‌ احمر ایران در کشورهای آفریقایی، از آمادگی این جمعیت برای تاسیس مرکز درمانی در موزامبیک، زادگاه کارلوس کی‌روش، به منظور ارائه خدمات درمانی، سلامت و توانبخشی به مردم این کشور خبر می‌دهد: هلال‌ احمر ایران آمادگی دارد با همکاری صلیب‌ سرخ موزامبیک و بررسی جزییات، در موزامبیک یک مرکز درمانی تاسیس کند. هلال احمر ایران پیش از این برنامه‌ای برای این بخش از آفریقا نداشت اما به علت حضور کارلوس کی‌روش در کشورمان، فعالیت درمانی در موزامبیک را به طور جدی بررسی می‌کند و کارشناسان خود را به این کشور اعزام خواهد کرد.

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هم در این دیدار، ابتدا به تولد خود در موزامبیک و شرایط زندگی در این کشور آفریقایی اشاره می‌کند و می‌گوید: بررسی وضع بهداشت و سلامت در قاره آفریقا بخصوص در کشورهایی همچون تانزانیا و موزامبیک، نشان می‌دهد که کمبود لوازم و امکانات اندک پزشکی و بهداشتی در کشورهای آفریقایی برای درمان بیماری‌ها از جمله مالاریا، موجب بروز مشکلات زیادی برای بیماران و مردم این کشورها شده است.

او با ابراز تاسف از اینکه مردم آفریقا باید از منابع بسیار اندک بهداشت و سلامت در کشور خود استفاده کنند، معتقد است: بیشتر جمعیت بیمار از جمله زنان و کودکان، زمانی به بیمارستان‌ها می‌رسند که دیگر دیر شده است، بیشتر آنان می‌میرند؛ زیرا در آن لحظه کمترین کاری نمی‌توان برای آنان انجام داد که موجب نجات آنها شود. متاسفانه در شرایط نبود کمک‌های فوری، امیدی برای نجات بیماران وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به دوستی خود با رییس جمهوری و افراد زیادی از جامعه پزشکی موزامبیک، در خصوص همکاری هلال‌احمر ایران و صلیب‌سرخ موزامبیک اشاره می‌کند: اگرچه تضمین نمی‌کنم اما معتقدم که مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت و صلیب‌سرخ موزامبیک از این همکاری استقبال خواهد کرد.