عکس کینگ | تصاویر

چرا عده‌ای با فریضه حج بازی می‌کنند/نام‌نویسی بیش از ۴۴ هزار نفر در روز نخست ثبت‌نام‌ها

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: حجاج ما چه گناهی کرده‌اند که عده‌ای با تاثیرپذیری از تبلیغات سوء باید در آنها ایجاد خوف کنند، مگر حج وحجاج ما چه لطمه‌ای به کشور زده‌اند و چرا با فریضه بزرگ حج بازی می‌کنند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر درجلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت با اشاره به سفراخیر خود و هیئت همراه به قم و دیدار با مراجع عظام تقلید ، اظهار کرد: مراجع عظام تقلید همگی از راه‌اندازی حج اظهارخرسندی کردند، این بزرگواران همیشه حامی مجموعه خدمتگزار در حوزه حج و زیارت بوده‌اند و راهنمایی‌هایشان همچون گذشته برای ما راهگشا خواهد بود.

وی افزود: تعابیری که مراجع عظام تقلید داشتند نشانگراین بود که به هیچ وجه خوف مطرح شده دربرخی شبکه‌های مجازی که پشت صحنه آن عناصر معاند با دین و یا افراد فریب خورده قرار دارند، مانع از استطاعت نیست و زائرانی که امسال نوبت حج شان فرا رسیده است هیچگونه نگرانی از این قسمت نباید داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برخی مطالبی را که این روزها در فضای مجازی علیه حج منتشرشده صد درصد دروغ و خلاف واقع دانست و تاکید کرد: ما اخباری را که دراین حوزه به مردم منتقل می‌کنیم صدردرصد صحیح و قابل اعتماد است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ، ثبت نام بیش از ۴۴ هزارزائر در روز اول در کاروانها را نشاندهنده شور وعلاقه مردم دانست و اضافه کرد: مردم و بیوت مراجع عظام تقلید به خدمتگزاران خود در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعتماد دارند و ما از این اعتماد و پشتیبانی صمیمانه تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به مطالبی که در روزهای اخیرتوسط فردی مطرح و برای مردم ایجاد نگرانی کرده است، اظهار کرد: ما بارها به این مطالب جواب داده و اعلام کرده‌ایم اینها مطالبی دروغ و غیر واقعی است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: حجاج ما چه گناهی کرده‌اند که عده‌ای با تاثیرپذیری از تبلیغات سوء باید در آنها ایجاد خوف کنند، مگر حج وحجاج ما چه لطمه‌ای به کشور زده‌اند و چرا با فریضه بزرگ حج بازی می‌کنند؟

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ازمردم ایران خواست که خود موجب توسعه اینگونه اخبار نادرست و غلط نشوند و ادامه داد: من همیشه به مردم گفته‌ام و اکنون هم تاکید می‌کنم اخباری که درحوزه حج به مردم منتقل می‌کنیم اخباری واقعی و صحیح است و آنچه که در فضای مجازی با هدف تخریب حج منعکس شده صد در صد دروغ و خلاف واقع است.

وی افزود: ما هیچ وقت دردوره‌های گذشته دراماکن زیارتی حرمین شریفین نسبت به نوامیس مردم تعرض نداشته‌ایم و انتشار اینگونه خبرها ظلم به کشور، حج و حجاج است.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه من تاکید کرده‌ام اگر این فرد مطالب خود را اصلاح نکند از طریق قضایی پیگیری خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: وقتی مراجع عظام تقلید خوشحال هستند از اینکه حج راه‌اندازی شده است ، چرا باید فردی بگوید بروید فیش خود را پاره کنید ، مگر چه اتفاقی افتاده است که مردم این کار را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر گفت: برخی اتهاماتی که این خطیب به افراد مسلمان بطور عموم در یک کشور دیگر وارد کرده حد شرعی و مجازات سنگین دارد.

وی تصریح کرد: بحمدالله همه کارها به خوبی پیش می‌رود و انشاءالله امسال حج خوب و مطلوبی با عنایت اهل بیت عصمت و طهارت خواهیم داشت.

حمید محمدی ـ رئیس سازمان حج وزیارت نیز مطالب مطرح شده در دیدار با مراجع عظام تقلید در توجیه زائران را بسیارموثرو موجب دلگرمی بیشتر خدمتگزاران به حجاج توصیف کرد و از اینکه برخی افراد تلاش دارند در فضای مجازی درحوزه حج نگرانی ایجاد کنند به شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره به اینکه استقبال گسترده مردم در روز اول از ثبت نام در کاروانها بر اینگونه مطالب خط بطلان کشید، ادامه داد: در دیداری که روزیکشنبه گذشته از روند ثبت نام زائران در دفاتر زیارتی قم داشتم مردم ابراز رضایت می‌کردند.

درادامه این جلسه با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته امکانات مناسب درحوزه‌های اسکان، حمل و نقل و تغذیه برای زائرانی ایرانی درحج ۹۶ فراهم شده است برلزوم تسریع در نهایی کردن قرارداد انتقال هوایی پنجاه درصد حجاج توسط طرفهای سعودی تاکید شد.

درپایان این جلسه نیز گزارشی ازسفر زائران ایرانی به سامرا ارائه و تصریح شد که با پیگیری ازدست اندرکاران ایرانی وعراقی تدابیر لازم برای رفع مشکلات زوار اندیشیده و اجرایی شود.