عکس کینگ | تصاویر

روحانی: از دروغ پردازی علیه ۲۰۳۰ نمی‎گذرم/۵

۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس جمهور از مردم و معلمان خواست تا از دروغ پردازان علیه سند ۲۰۳۰ بگذرند، اما گفت که خودش از آنها نمی‎گذرد.

به گزارش خبرآنلاين، حجت الاسلام حسن روحاني در ادامه نشست خبري خود پاسخ محکمي به کساني داد که در ايام انتخابات به استناد سند ۲۰۳۰ به تخريب دولت پرداختند.

خبرگزاري پانا: با توجه به دغدغه هاي رهبري در مورد سند ۲۰۳۰، چه برنامه اي براي رفع اين دغدغه ها و تقويت آموزش و پرورش کشور داريد؟

راجع به سند ۲۰۳۰ وزراي علوم و خارجه و آموزش پرورش نامه اي به رهبري نوششتند و گفتند که ما تحفظ خودمان را از ابتدا حفظ کرده و گفته ايم هرچه که بر خلاف ارزشهاي ملي باشد به آن توجه نمي کنيم. علي الظاهر گزارش هايي به ايشان داده بودند که نگرانشان کرده بود. اما من در سخنراني‎هايم به ايشان اطمينان دادم و الان هم به مردم اين اطمينان را مي‎دهم که اصلا نگران خدشه دار شدن ارزشها نباشند.

فرهنگ و آموزش و پروش براي ما بسيار مهم است. حرف يک و دو نفر نيست و ۱۱ ميليون جمعيت ما در حال آموزش هستند. بسيار متاسفم که کساني در اين انتخابات ازاين سند سوء استفاده کردند. من از تخريب و تهمت به خودم مي‎گذرم، خدا هم از گناهان ما مي گذرد، اما از اهانت به معلمان در قالب اعتراض به سند ۲۰۳۰ نمي گذرم. متاسفانه برخي به طلاب و مردم ما دروغ گفتند.

من خودم طلبه بودم و در حوزه زندگي کرده ام و مي دانم در حوزه زندگي کردن يعني چي. برخي طلاب را تحريک کردند و به عنوان منادي اسلام به آنها بلندگو دادند تا به روستاها بروند و بگويند وادينا وا اسلاما! در حرم حضرت علي هم وقتي برق کشيدند يک نفر سخنراني کرد و گفت وا اسلاما که به اينجا سيم کشيدند! الان هم برخي به جاي سيم ۲۰۳۰ را بهانه کردند که کار زشتي کردند. خدا انشالله از گناهشان بگذرد و مردم هم بگذرند و معلمان ببخشندشان، اما من نمي گذرم.

سياست روز: شما حقوقدان هستيند. حکم بر هم زدن امنيت عمومي و خسارت به اموال عمومي چست؟

همه بايد در پي اجراي مقررات باشيم. قواي مختلف وظايف متفاوتي دارند. ما در چارچوب قانون اساسي عمل م يکنيم. من نسبت به حقوق همه ايرانيان مسئولم. حتي ايرانيان خارج از کشور و در حد توانم هر کاري بتوانم براي احقاق حقوق ملت مي کنم. از طريق مکاتبه با رئيس قوه قضاييه و يا جلسات سران سه قوه. يکي از برنامه هاي من اجراي حقوق  شهروندي است و حق همه مردم محترم است.