عکس کینگ | تصاویر

صحبت های عباس جدیدی درباره کتک کاری در شورای شهر/ خام بودم،پخته شدم،سوختم

۱ خرداد ۱۳۹۶
«بالاخره آدم کفش هم که می‌خرد بعد از چند سال اگر پاره هم نشده باشد آن را کنار می‌گذارد.»

به گزارش خبر فوری، این بخشی از تحلیل عباس جدیدی از موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر است،او می‌گوید در مدتی که در شورای شهر بوده سخت زحمت کشیده و از ۶ صبح تا ۸ شب در شورای حضور داشته است،اما وقتی از او می‌خواهید یکی از موفقیت هایش را در شورا نام ببرد به گزارش عملکردی اشاره می‌کند که در شورا مطرح کرده آن هم بدون هیچ جزییاتی.اگر به آخرین حاشیه‌اش در شورا اشاره کنید،می گوید شخصی بوده و عده‌ای سیاه نمایی کرده اند، در این گفتگو عباس جدیدی ادعا می کند پس از شکست در انتخابات ناراحت نشده و اکنون نیز حاضر است تجربیاتش را در اختیار اعضای جدید بگذارد،چراکه در چند سال گذشته خام بوده،پخته شده و سوخته است.

 بعد از شکست در انتخابات شورا چه برنامه‌ای دارید؟
کار برای من زیاد است،بیکار نیستم، کار آکادمیک انجام می دهم،اما مهمترین افتخارم این است که خدمتگذار باشم.
اگر به عقب برگردیم فکر می‌کنید بهترین تصمیمی که در شورای شهر گرفتید چه بوده است؟
گزارش عملکردم را به شورا داده‌ام، در طول این ۴ سال ۶ صبح آمدم و ۸شب رفتم خانه. کارنامه ای که ما  می توانیم ارائه کنیم گزارش عملکردمان است و بارها در صحن شورا گفتم که اعضا باید گزارش عملکردشان را ارائه دهند.تامشخص شود چه کسی برای خودش یا برای دیگران کار کرده است.
عملکردی که در یادتان مانده باشد چیست؟
در ملاقات مردمی خیلی از موضوعات را به شکل کارشناسی بررسی می کردیم،فکر می کنم در شورای شهر با وجود کارشناسان خبره بیشترین بازدهی را داشتیم.
جدیدی شورا چه تفاوتی با جدیدی قبل از شورا کرده است؟
خام بودم،پخته شدم،سوختم.
بیشتر توضیح می دهید.
بالاخره روزهای اولی که وارد شورا شدیم طبیعی بود با فضا ناآشنا بودیم،اما قانون شهرداری و شورا را خواندیم و با کمک مشاورین متخصص این دوره خامی را پشت سر گذاشتیم و به مرور پخته شدیم ،ادعا نباشد وقتی مسلط به کار شدیم خیلی موضوعات را دیدیم و بالاخره مسائلی که ایجاد شد در مرحله سوختن بود و هنوز هم دوست داریم برای مردم بسوزیم مثل شمع.
بهترین دوستی که در شورای شهر داشتید چه کسی بود؟
  مستقل بودم ، سال اول به آقای هاشمی و مسجد جامعی رای دادم، چون می خواستم سال های بعد عملکرد طرف مقابل را ببینم به آقای چمران رای دادم همیشه تعادل را حفظ کردم و سعی کردم با همه رابطه حسنه داشته باشم.
پس مساله شما با آقای دبیر چه بود؟
موضوع شخصی بود بین خودمان،بعضی سوء تفاهم ها بوجود آمده که سبب شایعه پراکنی و دروغ پردازی شده است،عده ای به دنبال سیاه نمایی بودند.موجی که علیه ورزشکاران راه افتاده ادامه دارد،ولی امیدوارم این موضوعات زودتر تمام شود،چون ورزشکاران خادم مردم هستند.

برای اعضای جدید شورا چه توصیه ای دارید؟
به این عزیزان تبریک می گویم،آنچه مهم است رای مردم است و باید به آن احترام بگذاریم.برنده انتخابات نه ما بودیم نه این افرادی که رای آوردن بلکه برنده اصلی مردم هستند.ما هم تجاربی داریم و با کمال میل هرکدام شان خواستند به آنها انتقال می دهیم تا با روشنگری و دید بازتر کار مردم را دنبال کنند.
فکر می کنید چرا رای نیاوردید؟
چون در هیچ لیستی نبودم . اقبال مردم به سمت لیست اصلاح طلب بود،اما در بین ۳۰۰۰ نفری که شرکت کرده بودند پنجاه و دوم شدم این برای خودم رضایت بخش است.
 به نظرتان مردم چرا به اصلاح طلب ها رای دادند؟
همیشه این طور بوده و طبیعی است، ۸ سال به سمت اصلاح طلب ها می روند  و بعد به سمت اصولگرا ها بازمی گردند، در امریکا هم همین طور است.بالاخره آدم یک کفش هم می خرد بعد از چند سال که می پوشد اگر پاره نشده باشد آن را کنار می گذارد، این روند طبیعی است.
 چقدر برای تبلیغات هزینه کردید؟
خودم زیاد هزینه نکردم،چون ورزشکارم بالاخره مردم در چهار گوشه تهران مرا دوست دارند و حامیان به پاس افتخارات و مدال هایم برایم تبلیغ کردند.
وقتی شنیدید رای نیاورده اید ناراحت شدید؟
نه،چرا باید ناراحت شوم.
بالاخره شکست خوردید؟
حضور در انتخابات افتخار است، مانند اینکه بروید المپیک و مدال نیاورید، اما حضور در المپیک افتخار است.