عکس کینگ | تصاویر

در رثای هموطنان کُرد

۲۲ خرداد ۱۳۹۶
کردها و اهل تسننی که برخی از خانواده های آنها، بیش از ۱۰ شهید و جانباز را تقدیم انقلاب کردند، توسط رسانه های بیگانه و برخی صداهای ضد ایران و ایرانی، متهم شدند!

علی دارابی معاون رئیس سازمان صدا و سیما در کانال تلگرامی خودش نوشت: «کردها مردمی هستند ساکن در بخش‌هایی از خاورمیانه و آسیای مرکزی و به ویژه در شمال‌شرق و غرب ایران که بنابر یافته‌های بین المللی و تاریخی از اقوام اصیل ایرانی به شمار می روند. مردمانی خونگرم، مهمان نواز، غیور و سلحشور که از قدیم الایام حافظ مرزهای حساس کشورمان بودند و در برهه های مختلف، در برابر دشمنان همگام و همنوا با ملت خود یعنی ایران، گام برداشته اند.

پس از ماجرای تلخ تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام (ره) که در آن گروهی از هموطنان مظلوم و بی گناه به شهادت رسیدند، مشخص شد که بخشی از این تروریست های داعشی، در مناطق کردنشین کشورمان ساکن بودند. این امر به معنای برنامه ریزی دشمن برای ایجاد انشقاق در صف متحد ایرانیان است.

کردها و اهل تسننی که برخی از خانواده های آنها، بیش از ۱۰ شهید و جانباز را تقدیم انقلاب کردند، توسط رسانه های بیگانه و برخی صداهای ضد ایران و ایرانی، متهم شدند! تهمتی که به هیچ وجه قابل قبول نبوده و مردم نیز نپذیرفتند اما این اتفاق پیام هایی داشت که پرداختن به آن بسیار مهم است.

اول؛ دشمن در پوشش دین و برای جلب افراد به گروه های تکفیری در مناطق مختلف کشور، از جمله استان های مرزی در حال فعالیت است و جوانان را با وعده های عجیب، فریب داده و جذب این گروه های منحرف می کنند. نهادهای امنیتی و اطلاعاتی باید هوشیار باشند و با این مبلغان انحراف، برخورد شدید کنند.

دوم؛ رسانه های بیگانه با توجه به ساخت برخی از کلیشه های منفی درباره اقوام ایرانی تلاش دارند تا آنها را در برهه های حساس رو در روی یکدیگر قرار دهند. این کلیشه ها درباره تمام اقوام نیز ساخته شده و تفاوتی بین لر و کرد و ترک و بلوچ و عرب و گیلک و فارس و … ندارد. به عبارت دیگر در بزنگاه ها با تاکید بر این تفکرات منفی، تلاش دارند که مردم را مقابل هم قرار دهند.

سوم؛ ایجاد شغل و سازندگی بیش از پیش در کشور و خصوصا در مناطق مرزی، باعث می شود که جوانان نسبت به نظام و آینده خوش بین شوند و همچنین با فعالیت های صحیح فرهنگی در این مناطق از ورود به جریان های تندرو و وابسته به بیگانگان، خودداری نمایند.

چهارم؛ اعتماد به اقوام گوناگون در مناصب مختلف اجرایی و ایجاد فضای همدلانه میان اقوام، باعث امیدافزایی در میان جوانان قومیت ها، ادیان و مذاهب کشورمان می شود و رنگین کمانی زیبا از طیف های مختلف را شکل می دهد.

از خدمات و مجاهدات برادران و خواهران کرد در دوران مبارزه با رژیم شاه، مقابله با گروهک های تجزیه طلب در اوایل انقلاب، دوران جنگ و سازندگی کشور و… اگربخواهیم بگوییم فرصت ومجالی دیگر می خواهد. ما اعتقاد داریم، تروریست، فردی سرخورده، دور از جامعه و ضدمردم است. تفاوتی هم در رنگ و زبان و گویش آن فرد نیست. فردی که اسلحه به روی مردم بیگناه می گیرد، نه تنها ایرانی نیست بلکه از انسانیت هم فاصله گرفته است. به امید روزی که تروریست و پرورش‌دهندگان بین المللی تروریسم ، از صفحه روزگار محو شوند. انشالله.»