عکس کینگ | تصاویر

«لیبرمن» الجزیره را به «پروپاگاندای نازی‌ها» و حمایت از ایران متهم کرد

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شبکه الجزیره را به پروپاگاندای آلمان نازی تشبیه و به حمایت از ایران متهم کرد.

به گزارش فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادعایی عجیب و متناقض شبکه «الجزیره» متعلق به کشور قطر را به «پروپاگاندای نازی‌ها» تشبیه و به حمایت از ایران متهم کرد.

لیبرمن روز دوشنبه طی نشستی در پارلمان رژیم صهیونیستی «کنست» گفت: «منافع برخی کشورهای عربی با منافع اسرائیل همپوشانی دارد که شامل مشکل با الجزیره هم می‌شود. الجزیره یک رسانه و ژورنالیسم نیست. این یک ماشین فتنه‌انگیزی است.» به نوشته وبگاه شبکه «آی۲۴ نیوز» وی همچنین افزود: «آن (الجزیره) یک پروپاگاندای خالص از بدترین نوعش است، از نوع آلمان نازی یا شوروی سابق.»

در حالی که الجزیره یکی از رسانه‌های اصلی عربی در حمله به جمهوری اسلامی و محور مقاومت در منطقه است اما وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است این شبکه اکنون مشغول حمایت از تهران است.

لیبرمن که هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای ادعایش نداشت، گفت: «من سال‌ها الجزیره را دنبال می‌کنم…شما هیچ خبری را علیه ایران نمی‌بینید!»

وی پیشتر نیز با استقبال از قطع روابط کشورهای عربی با قطر، آن را یک فرصت برای اسرائیل برشمرد.

کشورهای عربستان، مصر، امارات و بحرین صبح امروز(دوشنبه) در بیانیه‌های جداگانه قطع روابط دیپلماتیک خود را با قطر اعلام و این کشور را به حمایت از گروه‌های تروریستی متهم کردند.