عکس کینگ | تصاویر

ژن خوب؛ ژن محبوب | وبگاه طنز گینک پیکسل

۱۵ مهر ۱۳۹۶

 

پدیده ژنولیسم یکی از مباحثی است که این روزها در بسیاری از محافل سیاسی و اجتماعی داغ شده است.

 

هم‌هم– پدیده ژنولیسم یکی از مباحثی است که این روزها در بسیاری از محافل سیاسی و اجتماعی داغ شده است. ژن خوب، ژن برتر، ژن معیار، ژن محبوب، محبوب قلبها، ژن زاده برتر و… تعاریفی است که در دایره لغات سیاسی جامعه مخاطب پدیدار و مکشوف شده تا جایی که در یک محفل سیاسی، آگهی را با این عنوان توزیع شد:” نیازمند یک دخترخانم آقازاده، با ژن هم طراز، ژن برتر مسئول جهت تزویج هستیم.”

 

این امر باعث شد تا با یکی از پدیده های ژنولیسم درخصوص ژن برتر به گفتگو بنشینیم.

شما چطور توانستید این ژن را کسب کنید؟

این ژن که کسب شدنی نیست، یه فرآیندی هست در چرخه زیستی برخی افراد.

ببینید، وقتی دو نفر که با دو ژن نسبتا خوب با هم ازدواج می کنند باید به موفقیت رسیده باشند تا شما  ژنتان خوب شود. وقتی ژن شما خوب شد یعنی والدین شما به موفقیت های سیاسی و اجتماعی رسیده باشند، طبیعی است که شما نمی‌توانید در برابر موفق‌بودن از خود مقاومتی نشان دهید، شما محکوم به موفق‌بودن هستید.

 

پس والدین شما این ژن را به شما انتقال دادند و خود شما در برابر آن هیچ اقدامی نداشتید؟

خیر آقا…! این چه سوالیه که شما مطرح می کنید. وقتی من دارای ژن برتر هستم که نباید از صفر شروع کنم، مثلا یکی از ژن خوبها آنقدر ژنش خوب بوده که به ژن محبوب تبدیل شده یعنی به جای از ابتدا کار کردن از نقطه ژنش شروع کرد، تازه آنقدر فروتن بودن که رشدش را به جای معاون بودن والدین شروع نکرد و بلکه از فعالیت حزبی استارت زد.

 

یه سوالی پیش آمده که دیگرانی که ژن برتر ندارند باید چیکار کنند؟

این نمیدونم ولی مییدونم پیشرفت‌ها و توانایی‌هایی ما به دلیل داشتن ژن خوب والدینمون هست.

به نظرم باید دیگرانی که می خواهند توی صحنه جریان سیاسی فعالیت کنند ولی ژن مناسب ندارند بساطشون جمع کنند و بروند پی فعالیت های علمی، هنری، فرهنگی و از این دست.

 

شما انحصارگرایی و اقا زادگی را ترویج می کنید و شایسته نیست؟

این افراد می توانند در درمان جدید ژن درمانی لوسمی با سلول هایT اصلاح شده در ایالات متحده آمریکا استفاده کنند شاید فرجی شد یا همسری را در این راستا اختیار کنند یا  در کانال‌های تلگرامی با پیغام «اگه ژن خوب می‌خوای، روی لینک پایین کلیک کن!» که ژن های اضافی را صادر میکنند عضو بشوند. می بینید ما راههای خوبی را پیش شما گذاشتیم.